fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Dziesięć etatów w skarbówce dla kapelanów za 600 tys. zł

Stock Adobe
Na mocy ustawy z 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej, w izbach skarbowych i Ministerstwie Finansów zatrudnionych jest 10 kapelanów. Ich pensja wynosi od 2,4 do 7,4 tys. zł brutto w zależności od miejsca pracy. Łącznie ponad 600 tys. zł.

Zakres obowiązków kapelanów reguluje "Porozumienia między Szefem Krajowej Administracji Skarbowej a Delegatem Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Krajowej Administracji Skarbowej z 23 listopada 2017 r.".

Zadaniem kapelanów jest organizacja nabożeństw, współorganizowanie uroczystości patriotyczno-religijnych oraz opieka duszpasterska nad pracownikami skarbówki.

Kapelanów do pracy w izbach skarbowych wyznacza biskup, ale zatrudnia Krajowa Administracja Skarbowa. Etaty dla 10 kapelanów kosztują rocznie 609 tys. zł, jak wynika z odpowiedzi szefa KAS Piotra Walczaka na interpelację poselską, cytowanej przez Wirtualną Polskę.

Pensja kapelana to w zależności od miejsca pracy od 2,4 tys. zł (pół etatu kapelana w woj. zachodniopomorskim) do 7,4 tys. zł w Izbie Skarbowej na Mazowszu. W Lublinie kapelan zarabia 4,8 tys. zł.

Łącznie etaty dla kapelanów kosztowały państwo w 2018 roku 609 tys. zł.

Źródło: Wirtualna Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA