fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Sondaż: Episkopat powinien podać się do dymisji

Fotorzepa/ Piotr Guzik
54 procent ankietowanych przez Instytut Badań Pollster w sondażu, którego wyniki opublikował portal Wirtualne Media, oceniło, że po premierze filmu "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich do dymisji powinien podać się cały polski Episkopat.

Film Tomasza i Marka Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" miał premierę w serwisie YouTube 11 maja. Film opowiada historie osób, które w dzieciństwie były molestowane przez księży Kościoła katolickiego.

Bracia Sekielscy ujawnili m.in. nieznane dotychczas fakty dotyczące czynów pedofilskich, jakich dopuszczali się były kapelan prezydenta Lecha Wałęsy, ks. Franciszek Cybula oraz honorowy kustosz sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej ksiądz Eugeniusz M.

Ponad połowa (54 proc.) respondentów w sondażu, przeprowadzonym przez Instytut Badań Pollster, oceniła, że Episkopat Polski powinien podać się do dymisji. Przeciwnego zdania jest 20 proc. ankietowanych. 26 proc. wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

Jeszcze większym poparciem cieszy się pomysł powołania niezależnej od Kościoła komisji ds. wyjaśnienia przypadków molestowania przez kapłanów, ukrywania takich sytuacji i zbadania skali tego zjawiska. Za utworzeniem takiej komisji opowiedziało się 84 proc. ankietowanych. Odmienne zdanie ma tylko 9 proc., a 7 proc. nie ma w tej sprawie zdania.

Źródło: rp.pl/ Wirtualne Media
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA