fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Anteny od internetu w koronie Chrystusa w Świebodzinie

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
Figura Jezusa Chrystusa w Świebodzinie ma zamontowaną na szczycie aparaturę do komercyjnego nadawania sygnału internetowego - informuje portal fakt24.pl. Sprzęt zainstalowano w koronie figury.

Jak dowiedział się "Fakt", w koronie pomnika Chrystusa Króla zamontowane zostały anteny. Widać je na opublikowanych na portalu gazety zdjęciach i filmie.

W tej sprawie redaktorzy portalu zadzwonili do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie, pytając o możliwość wynajmu miejsca na koronie statui. – W tej sprawie trzeba rozmawiać tylko z proboszczem – usłyszeli. Później rozmówca oddzwonił, informując, że ks. Andrzej Wdowiak nie jest zainteresowany wynajmem. Dodał też, że "nic nie wie" o antenach.

"Fakt" ustalił, że anteny służą firmie dostarczającej internet. - To była propozycja proboszcza, chciał mieć internet do zabezpieczenia monitoringu na terenie parafii - powiedział gazecie przedstawiciel firmy. Z sygnału korzystają jednak także inni klienci. - Nie znam szczegółów umowy, z naszej strony wszystko jest jak najbardziej legalne - zastrzegł rozmówca dziennika.

Figura Chrystusa została zbudowana w Świebodzinie w 2010 roku, według projektu Mirosława Pateckiego. Całkowita wysokość pomnika wynosi 36 metrów, z czego 33 m przypadają na figurę Jezusa, a 3 m na wieńczącą pomnik pozłacaną koronę. Właśnie tam zamontowane zostały anteny.

Źródło: rp.pl/ fakt24.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA