fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Pieniądze na pomoc dla kombatantów

Fotorzepa, Dariusz Gorajskii
Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych przeznacza 900 tys. zł dla organizacji pozarządowych na działania opiekuńcze dla kombatantów podczas epidemii.

Wiosną tego roku urząd przeznaczył na taki sam cel 1 mln zł. - Wszyscy musimy dbać o zdrowie bohaterów naszej wolności, którzy ze względu na wiek należą do największej grupy ryzyka zakażenia koronawirusem – podkreśla Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

Adresatami pomocy udzielanej w czasie epidemii przez organizacje pozarządowe, ubiegające się o dotację urzędu, mogą być nie tylko kombatanci, ale również działacze opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowane z powodów politycznych.

Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup posiłków wraz z kosztami ich dostarczenia dla potrzebujących, koszty okresowego dostarczania zestawów niezbędnych artykułów spożywczych i produktów codziennego użytku lub zakup środków osobistej ochrony sanitarnej, jak np. rękawiczek jednorazowego użytku, maseczek ochronnych, odzieży ochronnej.

Na realizację tych zadań zostało przeznaczone 900 tys. złotych.

Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych zwraca jednocześnie uwagę, że cały czas wypłacane są podopiecznym świadczenia. - W tegorocznym budżecie na pomoc indywidualną dla kombatantów dysponujemy najwyższą od lat kwotą - ponad 30 milionów złotych. Codziennie środki finansowe są przekazywane bezpośrednio naszym podopiecznym – przypomina minister Kasprzyk.

Ogłoszenie konkursu ofert "na świadczenie zadań opiekuńczych wykonywanych na rzecz środowiska kombatanckiego, działaczy opozycji antykomunistycznej oraz innych uprawnionych w związku z obowiązującym stanem epidemii" jest dostępne na stronie internetowej Urzędu www.kombatanci.gov.pl. Oferty można składać do 5 listopada 2020 r.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA