fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Włochy: Liczba nowych zgonów ponownie spadła

AFP
Liczba ofiar koronawirusa we Włoszech wynosi już prawie 17,7 tys. - wynika z najnowszych danych. W kraju potwierdzono już niemal 140 tys. przypadków wirusa SARS-CoV-2.

Włochy to obecnie drugie największe ognisko epidemii koronawirusa w Europie, trzecie pod względem liczby przypadków zakażeń na świecie (za Stanami Zjednoczonymi i Hiszpanią). We wtorek liczba ofiar epidemii przekroczyła 17 tys.

Według najnowszych danych ze środy, wirusa SARS-CoV-2 we Włoszech potwierdzono u 139422 osób, co oznacza 3836 nowych przypadków w porównaniu do wtorku. To lekki wzrost w porównaniu do ostatnich dni - we wtorek odnotowano najmniej nowych zakażeń od 13 marca.

Jako całkowicie wyleczonych uznano 26491 pacjentów.

W ciągu ostatniej doby z powodu wywołanej przez koronawirusa choroby COVID-19 zmarło 542 chorych. To druga najmniejsza liczba zgonów od prawie trzech tygodni - oprócz 5 kwietnia, gdy poinformowano o śmierci 525 zakażonych.

Łącznie liczba zgonów spowodowanych wirusem SARS-CoV-2 wynosi we Włoszech 17669 i wciąż jest największa na całym świecie.

W szpitalach z objawami COVID-19 na oddziałach intensywnej terapii przebywa aktualnie 3693 osób i kolejny dzień z rzędu liczba ta spadła.

Najwięcej przypadków wirusa potwierdzono w Lombardii, gdzie jest ich już ponad 53,4 tys. W ciągu ostatniej doby chorych w tym regionie przybyło ok. tysiąca. Za Lombardią jest Wenecja Euganejska, gdzie liczba przypadków koronawirusa przekroczyła już 18,2 tys.

Źródło: rp.pl/ corriere.it
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA