fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Najgorszy dzień od początku pandemii. Prawie 400 nowych przypadków koronawirusa w Polsce

Fotorzepa/ Robert Gardziński
Ministerstwo Zdrowia poinformowało wieczorem o 254 kolejnych przypadkach zachorowań na COVID-19 w Polsce. Łącznie liczba zakażonych wynosi już prawie 3 tysiące. Zmarło 57 osób.

Potwierdzone wieczorem nowe przypadki w większości dotyczą województwa mazowieckiego (142). Pozostałe zanotowano w województwach: kujawsko-pomorskim (73), zachodniopomorskim (8), małopolskim (7), świętokrzyskim (6), łódzkim i podlaskim (po 4), lubelskim i wielkopolskim (po 3), pomorskim (2) oraz warmińsko-mazurskim i lubuskim (po 1).

„Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 77-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie, 61-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie, 87-letnia kobieta ze szpitala w Limanowej, 65-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu oraz 75-letni mężczyzna ze szpitala w Pleszewie. Wszyscy mieli choroby współistniejące” - dodało Ministerstwo Zdrowia w opublikowanym komunikacie.

Wcześniej w czwartek rano resort zdrowia poinformował o 79 nowych przypadkach zakażeń. Po godz. 11.00, przekazano informację o 22 potwierdzonych przypadkach w województwie śląskim, 14 w woj. lubelskim, 12 w woj. wielkopolskim, 11 w woj. małopolskim, 5 w w oj. pomorskim, 4 w woj. dolnośląskim, po 3 w woj. opolskim i warmińsko-mazurskim, po 2 w woj. łódzkim i zachodniopomorskim oraz 1 w woj. świętokrzyskim.

Rano przekazano informację także o dwóch kolejnych zgonach, spowodowanych COVID-19 - w Tychach zmarł 59-letni mężczyzna, a w Łańcucie - 88-letnia kobieta, która miała choroby współistniejące.

Przypadki, o których wiadomość przekazano po godz. 16.00, dotyczą województwa wielkopolskiego (11 chorych), łódzkiego (9), dolnośląskiego i podlaskiego (po 8), śląskiego i podkarpackiego (po 7), małopolskiego i pomorskiego (po 3), warmińsko-mazurskiego (2) oraz lubelskiego (1).

Jednocześnie resort poinformował o śmierci kolejnych pięciu osób zakażonych koronawirusem - 65-letniego mężczyzny w Kędzierzynie-Koźlu, 61-letniego mężczyzny i 77-letniej kobiety w Bolesławcu, 56-letniego mężczyzny w Krakowie i 58-letniego mężczyzny w Koszalinie.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 2946. 57 chorych zmarło.

W piątek potwierdzono łącznie aż 392 nowe przypadki. Do tej pory najwięcej zakażeń koronawirusem w Polsce potwierdzono we wtorek 31 marca - 256.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA