fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Dominikana: Prezydent przyjął trzecią dawkę szczepionki na COVID

 Luis Abinader
PAP/EPA
Prezydent Dominikany Luis Abinader przyjął trzecią dawkę szczepionki na COVID-19 i wezwał mieszkańców kraju, by poszli w jego ślady.

54-letni prezydent wcześniej przyjął dwie dawki szczepionki Sinovac. Tym razem zaszczepił się szczepionką Pfizer/BioNTech w punkcie szczepień na COVID-19 znajdującym się w pobliżu pałacu prezydenckiego.

- Wzywam wszystkich mieszkańców kraju, by szczepili się pierwszą i drugą dawką oraz trzecią, by wzmocnić efekt. To pomoże nam osiągnąć normalizację - powiedział dziennikarzom obserwującym jego szczepienie.

W liczącej 10,5 mln mieszkańców Dominikanie wykryto jak dotąd blisko 340 tys. zakażeń koronawirusem i ok. 4 tysięcy zgonów chorych na COVID-19.

Co najmniej jedną dawkę szczepionki otrzymało 5,4 mln mieszkańców kraju. Dwoma dawkami zaszczepiło się 3,8 mln.

Kampania szczepień trzecią dawką rozpoczęła się na Dominikanie w czerwcu. Władze przekonują, że uzasadnia to pojawienie się nowych wariantów koronawirusa.

Łącznie Dominikana zamówiła 34 mln dawek szczepionki - 14 mln szczepionek Sinovac, 10 mln - AstraZeneca i 10 mln dawek szczepionki Pfizer/BioNTech.

Dominikana jest krajem silnie uzależnionym od wpływów turystyki. W 2019 roku kraj odwiedziło 6,5 mln turystów. Turystyka odpowiadała za 8,4 proc. PKB kraju, branża turystyczna daje zatrudnienie 7,5 proc. mieszkańców kraju.

W tym roku liczba turystów miała wrócić do poziomu 80 proc. z czasów przedpandemicznych.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA