fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Indonezja: Chorzy na COVID umierają w domach

Indonezja
PAP/EPA
Co najmniej 451 osób chorych na COVID-19 zmarło w Indonezji w czasie przebywania w samoizolacji w swoich domach - alarmuje organizacja Lapor COVID-19 (Raport COVID-19).

Ahmad Arif, twórca Lapor COVID-19, na poniedziałkowej konferencji prasowej poinformował, że zgony zakażonych w domach zarejestrowano w 12 prowincjach. 160 zakażonych zmarło w czasie samoizolacji w domach w prowincji Jawa Zachodnia.

Organizacja Lapor COVID-19 zbiera dane od obywateli, pozyskuje je także z mediów społecznościowych i mediów lokalnych.

Arif podkreśla, że rzeczywista liczba zakażonych umierających poza placówkami ochrony zdrowia jest znacznie wyższa niż oficjalnie podawane dane. - To tylko wierzchołek góry lodowej, nie o wszystkim się informuje - mówi.

Z danych Centrum Inicjatyw na rzecz Strategicznego Rozwoju Indonezji (CISD) wynika, że tylko w prowincji Jawa Zachodnia 446 chorych na COVID-19 zmarło w czasie poddawania się samoizolacji między 30 czerwca a 6 lipca.

Diah Saminarsih, założycielka CISDI podkreśla, że większość zgonów dotyczy osób, u których następuje nagły spadek saturacji (nasycenia krwi tlenem), co występuje często u seniorów cierpiących na choroby współistniejące.

Osoby takie - jak dodaje - mają problem z uzyskaniem pomocy w placówkach ochrony zdrowia, które są przepełnione w związku z dużą liczbą zakażeń.

- Wyobraźcie sobie kogoś, kto nie może oddychać i nie może dostać się do placówki ochrony zdrowia, nie można mu pomóc - podkreślała.

W Indonezji wykryto jak dotąd 2,52 mln zakażeń koronawirusem. Zmarło 66 464 chorych na COVID-19.

Źródło: Agencja Anatolia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA