fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. COVID-19 w Mjanmie: Liczba pogrzebów w Rangunie się podwaja

AFP
W ciągu doby w Mjanmie (Birmie) zmarło 145 osób chorych na COVID-19 - wynika z oficjalnych danych podanych przez resort zdrowia. Informacje o liczbie pogrzebów napływające z różnych części kraju wskazują jednak, że rzeczywista liczba zgonów zakażonych jest zapewne wyższa.

Na cmentarzu Yay Way, w największym mieście Mjanmy, Rangunie, liczba pogrzebów w ubiegłym tygodniu wynosiła po ok. 200 dziennie - ponad dwa razy więcej niż wynosiła średnia z analogicznego okresu w poprzednich latach.

Podobną prawidłowość da się zaobserwować an dwóch innych cmentarzach w mieście, na których kremowanych jest dziennie po 400-500 osób.

52-letni Bo Sein, który działa w organizacji charytatywnej pomagającej w transporcie zwłok mówi w rozmowie z Reutersem, że jego organizacja wykonuje 40 przejazdów na różne cmentarze dziennie.

- Widziałem ciała na cmentarzu. Bogaci i biedni, wszyscy umierają z powodu COVID - mówi Bo Sein.

Na zdjęciach z cmentarza Yay Way widać wiele ciał oczekujących na kremację.

W mieście Mandalaj, drugim co do wielkości mieście Mjanmy, we wtorek na cmentarzu Aye Yeik Nyein skremowano 63 ciała - wszystkie te osoby miały umrzeć po zakażeniu się koronawirusem (zmarli, którzy nie byli zakażeni, trafiają na inne cmentarze).

W środę w Mjanmie wykryto rekordowe 7 089 zakażeń koronawirusem.

Z oficjalnych danych wynika, że w kraju wykryto jak dotąd ok. 208 tysięcy zakażeń. Zmarło 4 181 chorych na COVID-19.

Pracownicy ochrony zdrowia twierdzą jednak, że rzeczywista liczba zakażeń w kraju jest wyższa, ponieważ system testowania pod kątem COVID-19 załamał się po przejęciu kontroli nad krajem przez armię w wyniku wojskowego zamachu stanu z 1 lutego.

Obecnie pozytywny wynik daje w Mjanmie ok. 33 proc. testów na COVID-19.Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA