fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Wielka Brytania rezygnuje z masowych szczepień dzieci

AFP
Za radą brytyjskiego Wspólnego Komitetu ds. Szczepień i Immunologii (JCVI) rząd Borisa Johnsona najprawdopodobniej zrezygnuje z rutynowych szczepień dzieci i nastolatków. Naukowcy radzą, by ze szczepieniem nieletnich poczekać na "solidne dowody" braku ryzyka w tej grupie wiekowej.

Informację tę nieoficjalnie podał dziennik "The Telegraph".

Według gazety, wytyczne w kwestii szczepień nieletnich mają zostać podane do publicznej wiadomości w poniedziałek.

Eksperci z JCVI - Wspólnego Komitetu ds. Szczepień i Immunologii - poinformowali rząd Johnsona, że potrzebują "solidnych danych", dotyczących braku ryzyka podania szczepienia przeciw koronaworusowi w przypadku dzieci w wieku 12-17 lat. Argumentowali też, że zdrowe dzieci rzadko przechodzą Covid-19 na tyle ciężko, by potrzebna była hospitalizacja.

Według dziennika, szczepionka będzie oferowana tylko tym dzieciom w wieku 12-15 lat, u których istnieje ryzyko poważnego przechorowania Covid-19, lub tym, które mieszkają z podobnie zagrożonymi dorosłymi.

Rząd zapewnił, że analizy badań nad ryzykiem i skutecznością szczepień dzieci będą trwały. Rzecznik gabinetu oświadczył, że ministrowie nadal będą się kierować radami naukowców z JCVI i ministrowie nie podjęli żadnych decyzji dotyczących rutynowego szczepienia 12-17-latków.

Jutro, 19 lipca, w Anglii mają zostać zniesione wszystkie ograniczenia związane z pandemią.

Wczoraj, 17 lipca, na Wyspach potwierdzono 53 969 nowych zakażeń.

Źródło: Polsatnews.pl, The Telegraph
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA