fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Ohio: Pierwsza osoba z milionem dolarów za szczepienie na COVID

Szczepienie na COVID
PAP/EPA
W Ohio wyłoniono pierwszych zwycięzców loterii dla zaszczepionych na COVID-19 - informuje "Financial Times".

Władze stanowe zdecydowały się zorganizować loterię, w czasie której co tydzień - przez pięć tygodni - jedna zaszczepiona na COVID-19 osoba otrzyma milion dolarów, a jedna niepełnoletnia zaszczepiona osoba - czteroletnie stypendium na pokrycie kosztów studiów na jednym ze stanowych uniwersytetów.

Celem inicjatywy jest przyspieszenie tempa szczepień na COVID-19 w stanie.

Pierwsze losowanie w ramach loterii odbyło się w poniedziałek, ale zwycięzców ogłoszono w środę wieczorem.

Milion dolarów trafi do Abbigail Bugenske z Silverton. Z kolei stypendium na cztery lata studiów otrzyma Joseph Costello z Englewood, miasteczka na północ od Cincinnati.

W losowaniu nagród biorą udział zarówno osoby, które są szczepione obecnie, jak i mieszkańcy stanu, którzy zaszczepili się wcześniej.

W Ohio co najmniej jedną dawkę szczepionki na COVID-19 otrzymało jak dotąd niemal 5,3 mln mieszkańców stanu - od 12 maja, gdy władze stanowe poinformowały o organizacji loterii liczba ta wzrosła o 6,6 proc. To nieco mniej niż wyniósł wzrost liczby zaszczepionych od tego dnia w skali całego kraju (6,7 proc.) - wynika z wyliczeń "Financial Times".

W Ohio co najmniej jedną dawkę szczepionki na COVID-19 otrzymało 45,1 proc. wszystkich mieszkańców stanu. W skali całego kraju odsetek ten wynosi 49,7 proc.

Źródło: Financial Times
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA