fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus w USA. Teksas: Doba bez zgonu związanego z COVID-19

Greg Abbott
PAP/EPA
Gubernator Teksasu, Greg Abbott ogłosił w niedzielę, że w ciągu doby w jego stanie nie wykryto ani jednego zgonu związanego z COVID-19 - zauważa amerykański "Newsweek".

Abbott poinformował też, że średnia liczba zakażeń wykrywanych w Teksasie w ciągu ostatnich siedmiu dni jest najniższa od początku epidemii koronawirusa w USA - czyli od marca 2020 roku.

W liczącym ok. 29 mln mieszkańców Teksasie wykonano jak dotąd ok. 21 mln szczepień przeciw COVID-19.

Abbott był krytykowany przez polityków Partii Demokratycznej i prezydenta Joe Bidena za decyzję o odmrożeniu gospodarki na terenie stanu na początku marca tego roku.

Gubernator zdecydował, że działalność gospodarczą w stanie wznowić będą mogły wszyscy przedsiębiorcy.

Joe Biden nazwał wówczas takie gwałtowne odmrażanie gospodarki przykładem "neandertalskiego myślenia".

- Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujemy, jest neandertalskie myślenie: wszystko jest w porządku, zdejmijmy maski, zapomnijmy o tym... To wciąż jest ważne. To kluczowe, kluczowe, kluczowe, by podążać za nauką - mówił wówczas Biden.

Rozporządzenie ws. odmrożenia gospodarki Abbott wydał 2 marca.

Gubernator podkreślał wówczas, że wraz z dostępnością szczepionek na COVID-19 i leków stosowanych w terapii tej choroby, "Teksas ma narzędzia, by chronić Teksańczyków przed wirusem".

- Musimy teraz zrobić więcej, by powrócić do normalności otwierając Teksas w 100 procentach. Nie popełnijcie błędu - COVID-19 nie zniknął - zastrzegał. Apelował też, aby nadal zachowywać ostrożność i dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. 

- Wraz z tym rozporządzeniem zapewniamy wszystkim przedsiębiorcom i rodzinom w Teksasie wolność do decydowania o swoim losie - podkreślał.

Źródło: Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA