fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Gwałtowny wzrost liczby zakażeń w kraju graniczącym z Indiami

Pracownicy ochrony zdrowia z Nepalu w odzieży ochronnej
AFP
Od połowy kwietnia średnia liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 z 7 dni wzrosła w Nepalu 1200 proc. - wynika z kalkulacji CNN w oparciu o dane Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa.

W poniedziałek w Nepalu wykryto rekordowe 7 388 zakażeń w ciągu doby (kraj zamieszkuje ok. 28,5 mln osób). Średnio w Nepalu wykrywanych jest obecnie w ciągu doby 200 zakażeń na milion osób.

Podobny wskaźnik zakażeń notują graniczące z Nepalem Indie, w których wykrywane są rekordowe dobowe liczby zakażeń przekraczające 400 tysięcy. W Indiach 22 kwietnia notowano średnią dobową liczbę zakażeń na poziomie 206 przypadków COVID-19 na milion mieszkańców. Nepal pod względem rozwoju epidemii jest więc dziś w miejscu, w którym Indie były dwa tygodnie temu.

Jak zauważa CNN w Nepalu liczba zakażeń zaczęła spadać w lutym i marcu - liczba wykrywanych w ciągu doby zakażeń wynosiła tam wówczas między 50 a 100 w ciągu doby.

Jednak w połowie kwietnia liczba zakażeń zaczęła gwałtownie rosnąć. W tym samym czasie druga fala epidemii koronawirusa zaczęła gwałtownie wzbierać w Indiach.

W Nepalu wykryto już tzw. indyjski wariant koronawirusa (B.1.617). System ochrony zdrowia w Nepalu ma ograniczone zasoby, co rodzi obawy, że załamie się - podobnie jak indyjski - w przypadku gwałtownego wzrostu chorych na COVID-19 wymagających hospitalizacji.

W poniedziałek premier Nepalu, Khadga Prasad Sharma Oli, ogłosił, że począwszy od północy 6 maja aż do 14 maja zawieszone zostają wszystkie połączenia międzynarodowe z krajem.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA