fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Prezydent Kampanii: Wyspa Capri wolna od Covid-19

Stock Adobe
Przewodniczący regionalnych władz włoskiej Kampanii, Vincenzo De Luca, ogłosił, że wszyscy mieszkańcy wyspy Capri zostali zaszczepieni. Tym samym uznał Capri za wolną od Covid-19.

De Luca stwierdził, że zaszczepienie wszystkich mieszkańców Capri jest ważnym krokiem do otwarcia turystyki w regionie.

Następnym ma być dokończenie szczepienia mieszkańców Ischii - kolejnej wyspy Zatoki Neapolitańskiej, która cieszy się zainteresowaniem turystów.

- To dzień o wielkiej wartości symbolicznej - powiedział De Luca, który przybył dziś na Capri i spotkał się z burmistrzem wyspy Marino Lembo.

- Hasło "Capri Covid free" to coś, co wykracza poza wyspę Capri i Kampanię, ponieważ Capri to marka turystyczna o międzynarodowej wartości i symbol turystycznych Włoch na świecie - mówił dziś De Luca,

- Dzisiaj z Capri - mówił prezydent Kampanii - przesłanie piękna i spokoju dociera także do Wenecji i Florencji, Mediolanu i Rzymu, Neapolu, Pompejów, Sorrento, Taorminy, do całych Włoch. W tej chwili czujemy się odpowiedzialni za cały nasz kraj i za wszystkich, którzy walczą o powrót do życia.

Na placu, na którym przemawiał De Luca  iw innych częściach wyspy umieszczono duże tablice z napisami „Bezpieczna Kampania" i „Isle of Capri Covid free".

Źródło: informazione.it
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA