fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Wielka Brytania: Każdy chętny w wieku powyżej 50 lat zaszczepiony

Punkt szczepień na COVID-19 w Wielkiej Brytanii
AFP
W Wielkiej Brytanii podano pierwszą dawkę szczepionki na COVID-19 wszystkim chętnym osobom w wieku 50 i więcej lat - ogłosił brytyjski rząd.

Brytyjski rząd zamierza umożliwić otrzymanie pierwszej dawki szczepionki na COVID-19 każdemu Brytyjczykowi do końca lipca.

We wtorek w Anglii rozpoczęto dystrybucję do punktów szczepień szczepionki amerykańskiego koncernu Moderna - zauważa Reuters. Pierwsze szczepienia z użyciem tej szczepionki wykonano w ubiegłym tygodniu w Walii.

Według danych brytyjskiego rządu każdy Brytyjczyk należący do grup, które miały być zaszczepione priorytetowo - osób w wieku powyżej 50 lat, osób zagrożonych, z powodów medycznych, ostrym przebiegiem COVID-19 oraz pracowników ochrony zdrowia i opieki społecznej, otrzymał możliwość zaszczepienia się przynajmniej jedną dawką szczepionki na COVID-19.

Boris Johnson w wydanym oświadczeniu podkreślił, że obecnie celem rządu jest umożliwienie zaszczepienia się każdemu dorosłemu Brytyjczykowi do końca lipca.

W poniedziałek w Anglii otwarto salony fryzjerskie, siłownie, a puby i restauracje mogą serwować posiłki i napoje pod gołym niebem.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA