fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Meksyk testuje własną szczepionkę na COVID-19

Szczepienie na COVID-19 w Meksyku
AFP
Meksykański rząd ogłosił, że zakończyły się testy na zwierzętach eksperymentalnej szczepionki na COVID-19 meksykańskiej produkcji, nazwanej "Patria" i w kwietniu rozpoczną się testy kliniczne szczepionki z udziałem ludzi.

O pracach nad meksykańską szczepionką poinformowała na konferencji prasowej dyrektor Narodowej Rady Nauki i Technologii (Conacyt), Maria Elena.

Szczepionka powstała w wyniku współpracy pomiędzy rządem Meksyku, a laboratorium Avimex. Prace nad nią są częściowo finansowane ze środków budżetowych.

W pierwszej fazie testów klinicznych szczepionki z udziałem ludzi weźmie udział od 90 do 100 ochotników. Wyniki testów mają być znane w maju.

Jeśli ta faza testów klinicznych i kolejne fazy, z udziałem większej liczby ochotników, zakończą się sukcesem, wówczas szczepionka może wejść do użycia przed końcem 2021 roku.

W Meksyku zatwierdzono do użycia sześć szczepionek na COVID-19: AstraZeneca, Pfizer/BioNtech oraz Sputnik V, chińskie szczepionki koncernów Sinovac i CanSino oraz indyjska szczepionka Covaxine.

W Meksyku wykonano jak dotąd 12,2 mln szczepień na COVID-19.

W kraju wykryto 13,8 mln zakażeń koronawirusem, zmarło 172 085 chorych na COVID-19.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA