fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Co ze stosowaniem szczepionki Johnson & Johnson w USA?

Dr Anthony Fauci
AFP
Komitet doradców amerykańskich Centrów ds. Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) ma spotkać się w najbliższy piątek i omówić kwestię dalszego stosowania szczepionek na COVID-19 koncernu Johnson & Johnson na terytorium USA.

Stosowanie szczepionki J&J w USA zawieszono po wykryciu sześciu przypadków rzadkich rodzajów zakrzepów u kobiet mających mniej niż 50 lat, którym podano szczepionkę. Jedna z tych kobiet zmarła.

Mimo to dyrektor Narodowego Centrum Alergii i Chorób Zakaźnych, dr Anthony Fauci spodziewa się, że "decyzja (w sprawie dalszego stosowania szczepionki - red.) niemal na pewno zapadnie do piątku", a on sam "byłby bardzo zdziwiony, gdyby do piątku nie wznowiono w jakimś zakresie szczepień" z użyciem szczepionki koncernu Johnson & Johnson.

Szczepionka ta to jedyna, jak dotąd, dopuszczona do użycia szczepionka jednodawkowa.

Dr Fauci w rozmowie z CBS stwierdził, że szczepionka ta może zostać ponownie dopuszczona do użycia "z pewnymi ograniczeniami lub ostrzeżeniami". - Uważam, że do piątku się dowiemy - podkreślił.

W USA wykonano jak dotąd 7 mln szczepień z użyciem szczepionki Johnson & Johnson. Rzadkie rodzaje zakrzepów po podaniu tej szczepionki wykryto u sześciu kobiet w wieku od 18 do 48 lat.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA