fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Luzowanie obostrzeń. Maseczki zostaną na dłużej

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Rząd planuje stopniowe odmrażanie części usług i działalności gastronomicznej. Złagodzenie obostrzeń mogłoby być wprowadzone w drugiej połowie maja. Jak nieoficjalnie informuje WP.pl, nadal obowiązkowe będzie noszenie maseczek.

- Do 10 maja chcemy spowodować, aby każdy obywatel powyżej 18. roku życia mógł otrzymać e-skierowanie, tak aby najpóźniej do sierpnia, a może nawet wcześniej, każdy mógł zostać zaszczepiony, jeśli będzie chciał - mówił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Rząd zapowiada, że do końca czerwca ma być wykonanych w Polsce ponad 20 milionów szczepień. Celem jest podanie szczepionek wszystkim chętnym do końca sierpnia.

Wraz z przeprowadzaną akcją szczepień, rząd myśli już o luzowaniu obostrzeń. Wszelkie decyzje uzależnione są od liczby nowych przypadków zakażeń oraz sytuacji w służbie zdrowia. 

Jak nieoficjalnie informuje WP.pl, w środę ma zostać ogłoszona regionalizacja restrykcji. KPRM planuje brać pod uwagę m.in. liczbę zaszczepionych osób w danym województwie.

Nie należy spodziewać się szybkiej zniesienia obowiązku noszenia maseczek. - Nie chcemy się w tej materii pospieszyć i ogłosić przedwczesnego symbolu zwycięstwa z pandemią. To mogłoby odnieś efekt odwrotny od planowanego, demobilizować ludzi jeśli chodzi o przestrzeganie obostrzeń i zniechęcać ich do programu szczepień - mówi portalowi jeden z polityków w Kancelarii Premiera.

Źródło: WP.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA