fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Dworczyk: E-rejestracja na szczepienie znów dostępna

Michał Dworczyk
Fotorzepa, Jakub Czermiński
Szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień, Michał Dworczyk, poinformował po północy, że e-rejestracja na szczepienia na COVID-19 znów jest dostępna.

E-rejestracja na szczepienia została zawieszona 1 kwietnia, po wykryciu usterki w systemie, która umożliwiała osobom w wieku 40-59 lat rejestrowanie się na szczepienie już w kwietniu.

Terminy szczepień osób z grupy 40-49, które 1 kwietnia zarejestrowały się na szczepienie w terminie kwietniowym zostały anulowane (z wyjątkiem osób, które zapisały się na szczepienie 1 lub 2 kwietnia - ich szczepienia mają zostać zrealizowane). Osobom tym 2 kwietnia mają być proponowane nowe terminy szczepień.

Zarejestrować się na szczepienie - po otrzymaniu skierowania - można się za pośrednictwem internetowego konta pacjenta, infolinii 989 lub wysyłając SMS pod numer 880 333 333 lub 664 908 556.

O północy 1 kwietnia osoby mające 40 i więcej lat, które zarejestrowały się wcześniej jako chętne do zaszczepienia się na COVID-19 na portalu pacjent.gov.pl, zaczęły otrzymywać na swoich internetowych kontach pacjenta informacje o wystawieniu im skierowania na szczepienie. "Zapisy osób 60+ zwolniły. Dlatego, zgodnie z zapowiedziami, zdecydowaliśmy się na wystawienie skierowań dla osób młodszych, które wypełniły formularz zgłoszeniowy" - czytamy na profilu @szczepimysie się na Twitterze.

Wcześniej rząd nie informował, że 1 kwietnia rozpocznie rejestrację 40-latków na szczepienia.

Rano w RMF FM szef KPRM tłumaczył, że w związku ze spadkiem dynamiki zapisu osób w wieku 60+ na szczepienia zdecydowano się uruchomić system, w którym osoby między 40 a 59. rokiem życia będą mogli zapisywać się na szczepienia.

Na konferencji prasowej o 10 mówił jednak, że doszło do usterki w wyniku której osoby te były się w stanie zarejestrować na szczepienie już na początku kwietnia, a nie - jak powinny - dopiero w połowie maja.

W związku z usterką rejestrację osób w wieku 40-59 lat zawieszono, a osoby, które zapisały się na kwiecień mają otrzymać nowe terminy szczepień w maju.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA