Reklama

Koronawirus. Były szef KE apeluje o zakup rosyjskiej szczepionki przez UE

UE powinna kupić rosyjską szczepionkę Sputnik V po zakończeniu przeglądu danych na jej temat przez Europejską Agencję ds. Leków (EMA) - stwierdził były szef KE, Jean-Claude Juncker w rozmowie z austriacką telewizją ORF 2.
Koronawirus. Były szef KE apeluje o zakup rosyjskiej szczepionki przez UE

Foto: AFP

arb

- Wirus nie zna granic. Jest potrzeba wykorzystywania skutecznych szczepionek niezależnie od kraju ich pochodzenia, jeśli są dostępne - stwierdził Juncker.

Według niego błędem jest odrzucenie szczepionki tylko dlatego, że wyprodukowano je w Rosji.

4 marca EMA rozpoczęła przegląd etapowy szczepionki Sputnik V, który ma pozwolić ocenić "skuteczność, bezpieczeństwo i jakość szczepionki".

Kanclerz Austrii, Sebastian Kurz mówił wcześniej, że Wiedeń rozważa niezależne od EMA zatwierdzenie do użycia szczepionki Sputnik V.

31 marca Kurz mówił, że Moskwa i Wiedeń finalizują rozmowy na temat zakup szczepionki z Rosji.

Reklama
Reklama

Sputnik V jest szczepionką - podobnie jak szczepionka koncernu AstraZeneca - opartą na cząsteczkach adenowirusów, które są nośnikiem informacji o białku koronawirusa.

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1475
Materiał Promocyjny
Bezpieczeństwo to nie dodatek. To fundament systemu płatności
Materiał Promocyjny
Dane zamiast deklaracji. ESG oparte na faktach
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1474
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1473
Świat
Dlaczego Rosja nigdy się nie zmieni? „Karmienie obywateli kłamstwem”
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama