fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Wiceminister zdrowia Meksyku w szpitalu z COVID. Potrzebował tlenu

Szczepienie na COVID-19 w Meksyku
AFP
Wiceminister zdrowia Meksyku, twarz walki z epidemią koronawirusa w tym kraju, Hugo Lopez-Gatell, od środy przebywa w szpitalu, gdzie trafił w związku z przechodzonym COVID-19.

Lopez-Gatell był krytykowany za bagatelizowanie roli masek w walce z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 oraz forsowanie strategii ograniczonego testowania pod kątem COVID-19.

W ciągu ostatniej doby w Meksyku wykryto 2 810 zakażeń koronawirusem i 458 zgonów chorych na COVID-19. Łącznie w Meksyku wykryto 2 086 938 zakażeń, zmarło 185 257 zakażonych, ale liczba wykrytych zakażeń jest - co przyznają same władze - znacznie niższa od rzeczywistej liczby zakażeń - właśnie ze względu na małą liczbę testów.

Pod względem liczby zgonów chorych na COVID-19 Meksyk jest trzecim krajem świata (po USA i Brazylii), pod względem liczby zakażeń - trzynastym.

Lopez-Gatell trafił do szpitala w ubiegłą środę, po tym jak zajmujący się nim lekarze stwierdzili, że potrzebuje on podania dodatkowego tlenu - poinformował Ruy Lopez, stojący na czele Narodowego Centrum Programów Prewencji i Kontroli Chorób (Cenaprece).

Lopez dodał, że leczenie Lopeza-Gatella przynosi dobre rezultaty i być może będzie on mógł wyjść ze szpitala w środę.

W przeszłości koronawirusem SARS-CoV-2 zakaził się m.in. prezydent Meksyku, Andres Manuel Lopez Obrador.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA