fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Izrael zaszczepił 40 procent populacji

Tel Awiw. Środa, 7 marca 2021
AFP
Dwie zalecane dawki szczepionki otrzymało w Izraelu ponad 3,7 miliona ludzi. Kraj otwiera restauracje, bary i kawiarnie dla posiadaczy "zielonej przepustki".

- Ożywamy - powiedział premier Benjamin Netanjahu z jerozolimskiej kawiarni, krojąc ciasto. To scena z nagrania, w którym szef rządu informuje o zniesieniu części restrykcji.

Dla posiadaczy "zielonej przepustki" - osób, które otrzymały dwie dawki szczepionki, ale też dla tych, którzy wyzdrowieli z Covid-19, dostępne są już bary, restauracje, kawiarnie, baseny, siłownie i inne obiekty.

Lokale gastronomiczne mogą przyjąć gości w 75 proc. swoich możliwości, ale do 100 osób. Stoliki maja być oddalone o 2 metry.

Spożywanie posiłków na tarasach na powietrzu nie wymaga przepustki.

Posiadacze "zielonej przepustki" mogą już wypić drinka przy barze, ale od osoby, z którą będą rozmawiać, musi je dzielić jedno puste miejsce, jeśli razem nie mieszkają.

W Izraelu, kraju, który najszybciej na świecie prowadzi akcję szczepień, podwójne dawki szczepionki podano już 40 proc. populacji - otrzymało ją ponad 3,7 mln osób z 9 mln. Po pierwszej dawce jest już prawie 5 mln osób. Akcja zaczęła się w grudniu.

Źródło: france24.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA