fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Izrael nie złagodzi przepisów dotyczących masek dla zaszczepionych

Pasażerowie w maskach na lotnisku
AFP
Izrael nie planuje złagodzenia wytycznych dotyczących obowiązku noszenia masek dla osób, które zostały zaszczepione dwoma dawkami szczepionki na COVID-19 - poinformował izraelski nadawca publiczny, Kan.

W USA Centra ds. Kontroli i Prewencji Chorób wydały nowe wytyczne, które głoszą, że w pełni zaszczepieni na COVID-19 Amerykanie mogą gromadzić się pod dachem z innymi zaszczepionymi w pełni bez noszenia masek i zachowywania dystansu społecznego.

Rekomendacja ta głosi również, że zaszczepieni mogą spotykać się w takich samych warunkach z osobami, u których ryzyko rozwinięcia ostrego COVID-19 jest niskie - dotyczy to np. sytuacji, gdy zaszczepieni dziadkowie odwiedzają niezaszczepione wnuki.

Tymczasem przedstawiciel izraelskiego resortu zdrowia poinformował izraelskiego nadawcę publicznego, że rząd tego kraju nie wyda podobnej rekomendacji ponieważ posiada "zbyt mało informacji na temat tego, czy zaszczepieni na COVID-19 mogą nadal przenosić wirusa".

Izraelski nadawca określa podejście rządu "bardzo surowym" w sytuacji, gdy wskaźniki epidemiczne pokazują spadek liczby zakażeń wraz z postępami programu masowych szczepień.

W Izraelu pierwszą dawkę szczepionki na COVID-19 otrzymało już ok. 5 mln osób (to ponad połowa mieszkańców kraju). Dwoma dawkami zaszczepiono jak dotąd 3 789 118 z ok. 9,3 mln mieszkańców Izraela.

Izrael jest obecnie najszybciej szczepiącym na COVID-19 państwem świata. W poniedziałek resort zdrowia Izraela podał informację, że współczynnik reprodukcji koronawirusa - R0 - spadł w kraju poniżej 1, co oznacza, że epidemia jest w odwrocie.

Źródło: Times of Israel
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA