fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Norwegia odwołuje prawie wszystkie egzaminy szkolne

stock.adobe.com
Norweski rząd ogłosił w poniedziałek, że wszystkie egzaminy pisemne i większość egzaminów ustnych będą odwołane tej wiosny, w związku z pandemią koronawirusa.

- Zajęcia, w których uczestniczyli w tym roku uczniowie, w niektórych przypadkach znacznie się od siebie różniły, co siłą rzeczy daje różne podstawy do oceny - poinformowała w komunikacie prasowym Guri Melby, norweska minister edukacji.

- Powszechne i identyczne pisemne egzaminy nie są więc już odpowiednią metodą mierzenia tego, czego uczą się uczniowie - tłumaczyła szefowa resortu edukacji.

Wśród wszystkich odwołanych egzaminów jest jeden wyjątek - uczniowie X klasy szkoły podstawowej i III klasy liceum nadal będą musieli zdać egzamin ustny.

Rząd rozważa tymczasem możliwość zewnętrznej oceny zajęć lub innych form klasyfikowania uczniów. - Ważne jest dla mnie, aby podkreślić, że uczniowie, których egzaminy zostaną odwołane, nadal będą otrzymywać świadectwa z ocenami, które są potrzebne do ubiegania się miejsce w szkole na kolejnych szczeblach edukacji - podkreśliła Melby.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA