fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Facebook zablokował wideo i chatbota premiera Izraela Benjamina Netanjahu

AFP
Facebook usunął wideo opublikowane przez premiera Izraela Benjamina Netanjahu, w którym zaapelował, aby wysyłać mu numery telefonów osób, które stresują się szczepieniem przeciwko COVID-19. - Może otrzymają niespodziewany telefon, podczas którego ich przekonam - powiedział. Portal społecznościowy zablokował również chatbota polityka.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu opublikował w mediach społecznościowych wideo, na którym zachęcał seniorów do szczepień przeciw COVID-19. - Jeśli znasz kogoś, kto jest zestresowany szczepieniem, prześlij mi jego nazwisko i numer telefonu. Być może otrzyma niespodziewany telefon, podczas którego go przekonam - powiedział. Podobne stwierdzenie opublikował również facebookowy chatbot poltyka. 

Zarówno wideo, jak i bot, zostały jednak później zablokowane przez serwis społecznościowy z powodu obaw o naruszenie prywatności. - Zgodnie z naszą polityką prywatności nie zezwalamy na treści, w których udostępnia się lub prosi o informacje medyczne prywatnych osób - powiedziała rzeczniczka Facebooka. - Usunęliśmy post i tymczasowo zawiesiliśmy bota, który udostępnił te treści za złamanie tych zasad - dodała.

Partia Netanjahu zaznacza, że ??celem publikacji wideo było jedynie „zachęcenie Izraelczyków w wieku powyżej 60 roku życia do zaszczepienia się”. 

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA