fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Andrzej Duda odpowiada na propozycję zaszczepienia

Andrzej Duda w maseczce
Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
"Dziękuję za troskę" napisał na Twitterze Andrzej Duda odpowiadając na propozycję Władysława Kosiniaka-Kamysza z PSL, który publicznie zaproponował prezydentowi zaszczepienie przeciw Covid-19.

Lider ludowców zapowiedział w TVN24, że zaszczepi się przeciw koronawirusowi i namawia, by inni postąpili podobnie. - Szybko wynaleziono szczepionkę, gdyż wszystkie siły rzucono, by ją wynaleźć i przebadać. Stwierdzenia podważające szczepienia przez rządzących są niedopuszczalne - mówił.

- Jeśli będzie trzeba, mogę nawet zaszczepić prezydenta Andrzeja Dudę, który podważał działanie szczepionek. Należy zaangażować w ten proces również apteki i farmaceutów, a w akcję informacyjną powinien się włączyć także Kościół katolicki - dodał.

Prezydent Duda odpowiedź na tę propozycję opublikował na Twitterze.

"Szanowny Panie Przewodniczący! Dziękuję za troskę o moje zdrowie ale ja patrzę na szczepienie w aspekcie ogólnospołecznym. To moje „państwowe” zadanie, a w dodatku należę do „ozdrowieńców” - napisał.

Odesłał też Kosiniaka-Kamysza do rozmowy, którą przeprowadził prezydent z ekspertami dot. szczepień. W spotkaniu na temat pandemii i szczepionek na koronawirusa uczestniczyli prof. Krzysztof Simon, prof. Andrzej Horban i prof. Jarosław Pinkas.

"Panie prezydencie, eksperci są zgodni że zaszczepić powinno się jak najwięcej Polaków także ozdrowieńców. Należy dać przykład z góry i włączyć się w akcję szczepień aby nasi rodacy poczuli ich potrzebę" - odpisał prezydentowi szef ludowców.

Kosiniak-Kamysz ma wykształcenie medyczne, ale - jak sam tłumaczył w kwietniu - ze względu na objęcie funkcji ministra w młodym wieku nie miał szansy dokończyć specjalizacji, a jedynie w niej praktykował.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA