fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus. Nowy premier Japonii traci poparcie przez epidemię

Yoshihide Suga
AFP
Liczba osób zadowolonych ze sprawowania władzy przez Yoshihidę Sugę, nowego premiera Japonii, który zastąpił 16 września Shinzo Abe (ustąpił ze stanowiska z przyczyn zdrowotnych), w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 5 punktów procentowych - w dużej mierze w związku z niezadowoleniem z tego, jak rząd Sugi radzi sobie z walką z epidemią koronawirusa.

W październiku zadowolenie ze sprawowania władzy przez Sugę deklarowało 63 proc. respondentów. Obecnie odsetek ten wynosi 58 proc. - podaje dziennik "Nikkei".

Do spadku zaufania do premiera doszło w czasie, gdy jest on krytykowany za zwlekanie z zawieszeniem programu wspierania turystyki krajowej, "Go & Travel" w czasie, gdy w kraju rośnie liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Wielu ekspertów uważa, że program ten przyczynił się do przyspieszenia epidemii w Japonii.

Odsetek niezadowolonych ze sposobu, w jaki rząd walczy z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, wzrósł w ciągu miesiąca o 13 punktów procentowych - do 48 procent.

Obecnie niezadowolonych z tego jak rząd walczy z epidemią jest więcej niż zadowolonych (44 proc.).

W sobotę w Japonii wykryto 2 684 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - to największy dobowy przyrost liczby zakażeń od początku epidemii.

61 proc. ankietowanych w sondażu opisywanym przez "Nikkei" zgadza się z decyzją o częściowym zawieszeniu programu "Go & Travel", który przestał obejmować miasta Osaka i Sapporo, ale nadal obejmuje Tokio, gdzie liczba zakażeń koronawirusem jest najwyższa.

W ramach programu "Go & Travel" rząd pokrywa do 50 proc. wydatków poniesionych przez Japończyków w czasie podróżowania po kraju.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA