fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

PILNE. Koronawirus w Czechach: Dzień powszedni z najmniejszą liczbą zakażeń od miesiąca

Pracownicy czeskiej ochrony zdrowia w odzieży ochronnej
AFP
W Czechach w ciągu doby wykryto 6048 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - o około 3200 mniej niż tydzień wcześniej. To najmniejszy dobowy przyrost liczby zakażeń koronawirusem w dzień powszedni w Czechach od czterech tygodni.

Liczba aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Czechach wynosi obecnie 155 tysięcy - o ok. 20 tysięcy mniej niż jeszcze kilkanaście dni temu.

Ok. 7800 chorych na COVID-19 przebywa w czeskich szpitalach.

W Czechach od 22 października obowiązuje lockdown wprowadzony w związku z przyrostami liczby zakażeń koronawirusem, które w szczytowym momencie drugiej fali epidemii osiągnęły poziom ponad 15 tysięcy zakażeń na dobę.

W Czechach od początku epidemii wykryto 420 875 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Do zdrowia wróciło jak dotąd 260 542 zakażonych.

W ciągu doby liczba ofiar COVID-19 w Czechach wzrosła o 95, ale liczba ta będzie jeszcze aktualizowana. Jak dotąd w Czechach zmarło 5 074 chorych na COVID-19.

Spośród chorych na COVID-19 w czeskich szpitalach 1199 jest w ciężkim stanie. W ciągu doby liczba ta nieznacznie wzrosła.

Minister zdrowia Czech Jan Blatny ocenia, że spadek dobowej liczby zakażeń to dowód na skuteczność obostrzeń wprowadzonych w Czechach w drugiej połowie października. Blaty zapowiedział, że obecnie należy zacząć przygotowania do łagodzenia obostrzeń.

Źródło: Lidove Noviny
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA