fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

PILNE. Koronawirus w Niemczech: Znów blisko rekordowej dobowej liczby zakażeń

Kobieta w odzieży ochronnej
AFP
W ciągu ostatniej doby w Niemczech wykryto 22 461 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i 178 zgonów chorych na COVID-19 - informuje Instytut Roberta Kocha. Piątek był trzecim dniem z rzędu, gdy w Niemczech wykryto ponad 20 tysięcy zakażeń.

Dzień wcześniej Instytut Roberta Kocha informował o rekordowej, dobowej liczbie zakażeń - 23 542.

Łącznie od początku epidemii w Niemczech wykryto 773 556 zakażeń koronawirusem i 12 378 zgonów chorych na COVID-19 - wynika z danych Instytutu Roberta Kocha.

Po raz pierwszy o przekroczeniu liczby 20 tysięcy zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w ciągu doby Instytut Roberta Kocha informował 6 listopada. Dzień później zanotowano najwyższy - aż do 13 listopada - dobowy przyrost liczby zakażonych koronawirusem w Niemczech - 23 399.

Według danych unijnego Centrum ds. Kontroli i Prewencji Chorób w Niemczech liczba zakażeń koronawirusem na 100 tysięcy mieszkańców w ciągu 14 dni wynosi 302,8 (w Polsce - 848,7). Liczba zgonów chorych na COVID-19 na 100 tysięcy mieszkańców w 14 dni wynosi 2,2 (w Polsce - 10,4).

W Niemczech, w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną, od 2 listopada zamknięte są restauracje, bary, kina, teatry, muzea, siłownie.

Otwarte pozostają szkoły i przedszkola.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel ostrzegała w połowie października, że przy utrzymaniu ówczesnego trendu rozwoju epidemii w Niemczech, liczba dobowych zakażeń wykrywanych w tym kraju w sezonie jesienno-zimowym może osiągnąć poziom ok. 19 100 na dobę.

Minister zdrowia, Jens Spahn, powiedział 6 listopada na forum Bundestagu, że sytuacja epidemiczna kraju jest "poważna". Spahn podkreślił, że Niemcy czeka bardzo trudny czas, jeśli nie uda się przełamać rosnącego trendu w liczbie zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Spahn wyliczał na forum Bundestagu, że w ciągu 10 dni liczba chorych na COVID-19 na oddziałach intensywnej terapii w Niemczech podwoiła się.

- Na dziś system ochrony zdrowia jest sobie w stanie z tym poradzić. Ale podwajanie się (liczby chorych na oddziałach intensywnej terapii - red.) jest czymś, czego nie wytrzyma długoterminowo nawet najlepszy system ochrony zdrowia na świecie - dodał.

12 listopada Spahn na antenie radia przekonywał, że obostrzenia wprowadzone w związku z drugą falą epidemii w Niemczech mogą obowiązywać całą zimę.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA