fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus w USA: Burmistrz Los Angeles ostrzega przed wychodzeniem z domów

Los Angeles
AFP
Eric Garcetti, burmistrz Los Angeles, wezwał mieszkańców tego miasta, by pozostawali w domach kiedy tylko jest to możliwe przez najbliższych kilka tygodni w związku ze wzrostem liczby dobowych zakażeń w hrabstwie.

- Los Angeles znajduje się w bardzo groźnej sytuacji - powiedział Garcetti. - Musimy pozostać w domach tak często, jak się da, przez najbliższe dwa do trzech tygodni - dodał.

W hrabstwie Los Angeles dobowa liczba zakażeń koronawirusem jest obecnie najwyższa od połowy lipca, a wskaźniki zakażeń rosną, podobnie jak liczba hospitalizowanych z powodu COVID-19.

- Sytuacja w Los Angeles jest bardziej niepokojąca, niż kiedykolwiek była. Nie mówię tego, by was straszyć, to jest po prostu prawda - mówił burmistrz Los Angeles.

Burmistrz wezwał jednocześnie mieszkańców, by odwołali wszelkie plany związane z podróżami, z wyjątkiem podróży, które są absolutnie niezbędne.

Według danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w hrabstwie Los Angeles wykryto jak dotąd 339 560 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 (w żadnym hrabstwie nie wykryto ich więcej). W hrabstwie zmarło 7 269 chorych na COVID-19 (tylko w dwóch hrabstwach w USA liczba zgonów chorych na COVID-19 była większa)

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA