fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Łódź: Cmentarz zamknięto o 22.00. 12 osób zostało uwiezionych

Łódź, cmentarz na Kurczakach
Łódź, cmentarz na Kurczakach
Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
12 osób zostało uwiezionych na łódzkim cmentarzu katolickim p.w. św. Wojciecha przy ul. Kurczaki, gdy w piątek o godz. 22.00 zamknięto bramy nekropolii.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zamknięcie cmentarzy na Wszystkich Świętych (od 31 października do 2 listopada) z powodu pandemii Covid-19. Późne ogłoszenie tej decyzji spotkało się z protestami przedsiębiorców i sprzedawców kwiatów i zniczy oraz władz miast, które poniosły koszty organizacji ruchu przycmentarnego. Problemy mieli jednak także ci, którzy groby chcieli odwiedzić. Wiele osób zdecydowało się, by jeszcze w piątek wieczorem udać się na groby bliskich, przed zapowiedzianym na północ zamknięciem nekropolii.

Ale bramę cmentarza przy ul. Kurczaki w Łodzi zamknięto już o godz. 22.00. Nie zorientowało się w tym 12 osób, odwiedzających wówczas groby, a pracownicy cmentarza nie sprawdzili przed zamknięciem, czy wszyscy wyszli.

Uwięzieni zadzwonili pod numer alarmowy, a dyżurny straży pożarnej zadysponował na miejsce zastęp ratowników - informuje „Dziennik Łódzki”, dodając, że najczęściej strażacy w takich sytuacjach podstawiają uwięzionym drabinę, ale tym wyposażeni byli w klucze.

Źródło: rp.pl/ Dziennik Łódzki
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA