fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus w Czechach: Nowe dane, znów wysoka liczba zakażeń

Policjanci na moście Karola w Pradze
AFP
W Czechach w ciągu ostatniej doby wykryto 13 231 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - o ok. 2500 mniej niż dzień wcześniej, gdy w Czechach wykryto rekordową liczbę zakażeń - informują "Lidove Noviny".

W ciągu ostatniej doby zmarło co najmniej 29 chorych na COVID-19, ale dane o liczbie zgonów nadal spływają.

Łącznie, od początku epidemii w Czechach zmarło 4330 chorych na COVID-19.

Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzono w Czechach u blisko 392 tysięcy osób. Ponad 214 tysięcy zakażonych wróciło już do zdrowia - liczba aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem wynosi obecnie 173 343.

Liczba zakażeń koronawirusem wykrywanych w Czechach w ciągu doby ustabilizowała się na poziomie kilkunastu tysięcy przypadków - tydzień temu średnia ta wynosiła w dni powszednie 13 tysięcy, a w ciągu ostatnich czterech dni - 12 500.

W czeskich szpitalach przebywa obecnie 8236 chorych na COVID-19, prawie 1200 z nich jest w stanie ciężkim.

W Czechach szybko rośnie liczba zgonów chorych na COVID-19 - we wtorek zmarło 236 zakażonych, najwięcej od początku epidemii koronawirusa w tym kraju.

W środę (dane z czwartku będą dostępne w piątek wieczorem) pozytywny wynik dało 34,85 proc. testów na obecność koronawirusa - co jest najwyższym odsetkiem pozytywnych testów od początku epidemii.

W Czechach od 22 października obowiązuje lockdown. Bazując na modelach rozwoju epidemii eksperci ds. ochrony zdrowia w Czechach spodziewają się, że wzrost liczby hospitalizacji chorych na COVID-19 osiągnie swój szczyt w przyszłym tygodniu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA