fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus w Gruzji. Władze wprowadzają godzinę policyjną

Tbilisi
AFP
W Gruzji w ciągu ostatniej doby potwierdzono rekordową liczbę 2901 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej przypadków - 1060 - zanotowano w Tbilisi, na drugim miejscu znalazła się Adżaria, położona na zachodzie kraju (461 przypadków). W reakcji na rozwój epidemii władze zdecydowały się na wprowadzenie godziny policyjnej.

Obecnie w Gruzji 641 pacjentów jest w ciężkim stanie, a 322 jest podłączonych do respiratorów. Z 34 kolejnych zgonów, spowodowanych przez Covid-19, 14 zanotowano w Tbilisi, 8 w Imeretii, 7 w Adżarii, 3 w Wewnętrznej  Kartlii oraz po jednym w Dolnej Kartlii i Kachetii.

Łącznie od początku pandemii w Gruzji w związku z Covid-19 zmarło 475 chorych. Zanotowano 57 573 przypadki zakażeń, z czego 42 572 pacjentów wyzdrowiało.

W reakcji na rozwój epidemii wicepremier Maja Ckitiszwili ogłosiła w sobotę, że ??zarówno prywatne, jak i miejskie przedszkola w największych miastach Gruzji, będą od 9 listopada zamknięte. Natomiast w godzinach 22.00-5.00 w W Tbilisi, Kutaisi, Batumi, Rustawi, Zugdidi, Gori i Poti od jutra obowiązywać będzie godzina policyjna. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA