fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

PILNE. Koronawirus w Niemczech: Kolejna doba z rekordową liczbą zakażeń

Pielęgniarki zajmują się chorym na COVID-19 w szpitalu w Essen
AFP
W Niemczech w ciągu doby wykryto 18 681 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - to największy dobowy przyrost liczby zakażeń od początku epidemii w tym kraju.

Łączna liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 wykrytych w Niemczech wzrosła do 499 694.

Liczba ofiar COVID-19 w Niemczech wzrosła w ciągu doby o 34 - do 10 306.

Rekordowe liczby dobowych zakażeń koronawirusem wykrywanych w Niemczech wykrywano też w poprzednie dni - 29 października Instytut Roberta Kocha informował o 16 774 zakażeniach, a dzień wcześniej - o 14 964

W środę, na spotkaniu z szefami landów kanclerz Angela Merkel uzgodniła, że od 2 do 30 listopada w kraju zostaną zamknięte bary, restauracje i teatry oraz kina.

Szkoły będą nadal nauczać stacjonarnie, a sklepy będą mogły funkcjonować przy ograniczonej liczbie klientów przebywających jednocześnie w sklepie.

Uzasadniając wprowadzone obostrzenia w Bundestagu Merkel przestrzegała Niemców przed "bardzo trudną zimą" i podkreślała, że pandemia stanowi wyzwanie dla systemu demokratycznego w Niemczech. Kanclerz Niemiec dodała, że gdyby z lockdownem czekać do momentu, aż w szpitalach zabraknie respiratorów dla chorych, byłoby za późno.

Z danych Centrum ds. Kontroli i Prewencji Chorób UE wynika, że w ciągu 14 dni w Niemczech wykrywano 168,4 zakażenia na 100 tysięcy mieszkańców. Liczba zgonów chorych na COVID-19 na 100 tysięcy mieszkańców w ciągu ostatnich 14 dni w Niemczech wyniosła 0,7 (w Polsce wskaźniki te wynoszą - odpowiednio - 414,1 i 4,3).

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA