fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Rosja: Ciała leżą w piwnicy szpitala. Nie ma lekarzy

AFP
Lekarze z syberyjskiego miasta Barnauł potwierdzili, że w piwnicy miejscowego szpitala leżą zwłoki kilkudziesięciu ofiar koronawirusa, ponieważ brakuje wystarczającej liczby lekarzy do przeprowadzenia autopsji.

Urzędnicy z miasta Barnauł potwierdzili autentyczność nagrania, które pojawiło się w mediach społecznościowych. Widać na nim ciała owinięte w czarny plastik. Zwłoki leżą na noszach na korytarzu.

- Mamy tu ciała. Wszyscy z nich byli zakażeni koronawirusem - powiedział anonimowy autor nagrania z 17 października. Niektóre zwłoki leżały na posadzce.

W Rosji rośnie dobowa liczba ofiar epidemii. W środę władze poinformowały o 317 zgonach, w czwartek ofiar było 290. Każdego dnia liczba nowych zakażeń sięga niemal 16 tysięcy.

Od początku epidemii w mieście Barnauł oficjalnie doszło do zgonu mniej niż 300 osób zakażonych koronawirusem. Zdaniem wielu osób bilans ten jest celowo zaniżany.

Urzędnicy ministerstwa zdrowia poinformowali, że tylko w tym miesiącu zmarło w mieście 98 pacjentów. Ciała przedstawione na nagraniu nie zostały doliczone do statystyk, ponieważ nie wykonano jeszcze autopsji.

Źródło: The Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA