fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Szef BBN: Szpital na Narodowym? Plany były wiosną

Stadion Narodowy
Fotorzepa, Jerzy Dudek
- Co do zasady prezydent popiera strategię rządu - mówił szef BBN, Paweł Soloch, w rozmowie z Polsat News, zapewniając, że prezydent Andrzej Duda "zna założenia związane z listą nowych obostrzeń, które w piątek przedstawi rząd" w związku z sytuacją epidemiczną w Polsce.

Soloch dodał, że prezydent Duda poznał w czwartek założenia związane z obostrzeniami, które premier ma ogłosić w piątek, o 11.

- Prezydent był na bieżąco informowany bezpośrednio i poprzez uczestnictwo swoich przedstawicieli m.in. w posiedzeniach Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego - tłumaczył Soloch.

Szef BBN pytany o wpływ obostrzeń na gospodarkę Polski i sytuację prowadzących działalność gospodarczą mówił, że "koszty (epidemii) płacimy wszyscy". - Niektórzy w sposób bezpośredni chorując cięzko, są przypadki śmiertelne - dodał.

Soloch dodał jednocześnie, że "oprócz pandemii jest życie i jego potrzeby" i dlatego rząd wybrał strategię drogi środka - pomiędzy całkowitym lockdownem, a całkowitym brakiem obostrzeń.

- Prezydent wsłuchuje się w głosy środowisk, które muszą płacić bezpośrednio za podjęte działania - zapewnił szef BBN.

Soloch odrzucił krytykę, że władze przez kilka miesięcy nie robiły nic, by przygotować Polskę na drugą falę epidemii koronawirusa. - Pytanie brzmi, czy wszystkie działania i wystarczająco zostały podjęte. Odpowiedź brzmi: nie. Nie wszystkie działania i niewystarczająco - stwierdził. Dodał, że "zawsze można wskazać luki" w sytuacji, gdy rozwój wydarzeń jest nie do końca przewidywalny.

Szef BBN stwierdził jednocześnie, że np. uruchomienie szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym było planowane jeszcze wiosną.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA