fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Korea Północna: Pył z Chin może przenosić koronawirusa

AFP
Korea Północna ostrzegła swoich obywateli, aby pozostali w domu, ponieważ sezonowy żółty pył znad Chin może przenosić do kraju koronawirusa.

"W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na całym świecie, konieczność radzenia sobie z żółtym pyłem i podjęcie odpowiednich działań staje się niezbędne" - poinformował północnokoreański dziennik "Rodong Sinmun".

Nie ma dowodów na to, że koronawirus może przedostać się do Korei Północnej z oddalonej o 1900 kilometrów pustyni Gobi.

Zdaniem dziennika, obywatele powinni powstrzymać się od aktywności na świeżym powietrzu i przestrzegać wytycznych, takich jak noszenie maseczek.

Od początku epidemii władze Korei Północnej nie potwierdziły w kraju żadnego przypadku. Pjongjang wprowadził surowe kontrole graniczne i środki kwarantanny, aby zapobiec infekcjom. Zdaniem analityków epidemia w Korei Północnej mogłaby zniszczyć odizolowany gospodarczo i politycznie kraj.

Państwowa telewizja KRT poinformowała w środę, że żółty pył może zawierać szkodliwe substancje, takie jak metale ciężkie i mikroorganizmy chorobotwórcze, w tym wirusy.

W czwartek ambasada rosyjska w Korei Północnej napisała na Facebooku, że północnokoreańskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych nakazało wszystkim odwiedzającym kraj i rosyjskiemu personelowi przeczekać na burzę pyłową w budynku ambasady.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA