fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Czechy: Po pięciu dniach liczba zakażeń spadła poniżej 10 tysięcy w ciągu doby

Msza święta pod gołym niebem w Pradze
AFP
W ciągu ostatniej doby w Czechach wykryto 7011 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - po raz pierwszy od pięciu dni liczba wykrytych w ciągu doby zakażeń spadła poniżej 10 tysięcy. Jednocześnie - jak zauważają "Lidove Noviny" - jest to i tak najwyższy przyrost liczby zakażeń w niedzielę od początku epidemii.

W niedzielę w Czechach wykrywanych jest - podobnie jak w Polsce - mniej zakażeń, ponieważ laboratoria przeprowadzają mniej testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2.

W Czechach jest obecnie 158 515 aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Liczba chorych na COVID-19, którzy zmarli w ciągu ostatniej doby w Czechach, wyniosła 71 - łącznie od początku epidemii w Czechach zmarło 2201 zakażonych koronawirusem, z czego niemal 1/3 w minionym tygodniu. Od środy do soboty liczba zgonów chorych na COVID-19 w Czechach regularnie przekraczała 100.

W Czechach wykryto jak dotąd 258 097 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. 97 381 osób, u których wykryto zakażenie, wróciło już do zdrowia.

W czeskich szpitalach przebywa obecnie 5345 zakażonych koronawirusem.

Stan 800 chorych jest ciężki i wymagają oni intensywnej opieki medycznej.

W ciągu tygodnia w Czechach wykryto ponad 84 tysiące zakażeń koronawirusem. W dni powszednie liczba testów przeprowadzanych w ciągu doby wynosiła ok. 45 tysięcy, w sobotę spadła do 36200.

Średnio co trzeci test przeprowadzany w ostatnich dniach w Czechach dawał wynik pozytywny.

Pod względem liczby zakażeń koronawirusem na 100 tysięcy mieszkańców w ciągu 14 dni (ponad 1200) i liczby zgonów chorych na COVID-19 na 100 tysięcy mieszkańców w dwa tygodnie (10,2) Czechy zajmują obecnie pierwsze miejsce wśród państw UE i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Źródło: Lidove Noviny
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA