fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Czechy: 34,4 proc. pozytywnych testów na COVID w ciągu doby

Mieszkańcy Pragi na moście Karola
AFP
W ciągu ostatniej doby w Czechach wykryto 12 977 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - mniej niż dobę wcześniej, gdy w Czechach wykryto 15 633 zakażenia.

Liczba aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem w Czechach wynosi obecnie 174 965 - wynika z danych czeskiego resortu zdrowia.

Od początku epidemii w Czechach wykryto ok. 297 tysięcy zakażeń koronawirusem. Do zdrowia wróciło jak dotąd 119 400 osób.

Liczba ofiar COVID-19 w Czechach wynosi obecnie 2675 - w ciągu doby liczba ta zwiększyła się o 74, ale dane na temat zgonów chorych na COVID-19 w ciągu ostatniej doby nadal są uzupełniane.

Dobę wcześniej stwierdzono w Czechach rekordową liczbę zgonów chorych na COVID w ciągu 24 godzin - 146. Od ubiegłej środy codziennie liczba chorych na COVID-19 w ciągu doby codziennie przekracza 100.

We wtorek w Czechach wykonano ponad 45 tysięcy testów na obecność koronawirusa - 34,4 proc. z nich dało wynik pozytywny (to największy odsetek pozytywnych testów przeprowadzonych w ciągu doby od początku epidemii w Czechach).

Premier Czech Andrej Babisz wezwał w środę obywateli do przestrzegania obowiązujących w kraju obostrzeń, aby uniknąć sytuacji, w której system ochrony zdrowia nie poradzi sobie z rosnącą liczbą zakażeń.

W Czechach od 28 października obowiązuje godzina policyjna - od 21 do 5. Sklepy spożywcze i sklepy z artykułami pierwszej potrzeby muszą być zamykane o 20.

Źródło: Lidove Noviny
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA