fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Władze Madrytu wyślą drony na cmenatrze. Będą pilnowały przestrzegania obostrzeń

stock.adobe.com
Władze Madrytu poinformowały, że w Dzień Wszystkich Świętych nad przestrzeganiem ograniczeń, związanych z pandemią koronawirusa, czuwać będą nad cmentarzami specjalne drony.

W Hiszpanii, podobnie jak w Polsce, tradycją jest odwiedzanie grobów bliskich 1 listopada. Ale w tym roku, w związku z epidemią Covid-19, władze zdecydowały się na wprowadzenie ograniczeń dotyczących wizyt na cmentarzach. Odwiedzające groby grupy osób będą mogły liczyć maksymalnie sześć osób, będą musiały też przestrzegać zasad dystansu społecznego.

Aby zapewnić przestrzeganie obostrzeń, na cmentarzach w stolicy Hiszpanii od 30 października rozmieszczonych będzie do 300 strażników. Jak poinformował ratusz, liczba ta jest o 20 procent wyższa od zeszłorocznej.

Funkcjonariusze będą wspierani przez drony na dwóch największych cmentarzach w mieście. Pierwszy z nich to La Almudena, gdzie pochowani są tacy słynni Hiszpanie, jak legenda flamenco Lola Flores i zdobywca nagrody Nobla neurobiolog Santiago Ramon y Cajal. Drugi to cmentarz Carabanchel.

 - Nie możemy pozwolić, aby w te dni gromadziły się tłumy, ani na cmentarzach, ani na zewnątrz - powiedział dziennikarzom burmistrz Jose Luiz Martinez-Almeida.

To nie pierwszy raz, kiedy madrycka policja korzysta z dronów, by egzekwować ograniczenia. W marcu, w czasie wiosennego lockdownu, policja przez głośniki umieszczone na dronach wydawała polecenia rozejścia się osobom zgromadzonym w parkach i innych miejscach publicznych.

W zeszłym tygodniu Hiszpania została pierwszym krajem Unii Europejskiej, w którym liczba przypadków zakażeń koronawirusem przekroczyła milion. Z powodu Covid-19 zmarło już ponad 35 tys. chorych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA