fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Czarzasty: Trzeba mądrze przemyśleć kwestię zamknięcia szkół

Włodzimierz Czarzasty, lider SLD, wicemarszałek Sejmu
Fotorzepa, Marian Zubrzycki
- Bierzemy pod uwagę zamknięcie placówek oświatowych. Informacje w tej sprawie przedstawimy w przyszłym tygodniu - mówił w Polsat News wicemarszałek Sejmu, lider SLD Włodzimierz Czarzasty.

Czarzasty mówił w Polsat News, że po spotkaniu opozycji z premierem Mateuszem Morawieckim "nie ma podejrzeń, iż rząd mądrze przemyśli kwestię dalszego sposobu funkcjonowania szkół".

Lider SLD zwrócił też uwagę, że "jeśli prawdą jest, iż na trzy zakażenia nie jesteśmy w stanie powiedzieć skąd są dwa", a jednocześnie "jest duże podejrzenie, że powodem są dzieci w szkołach", to trzeba "mądrze przemyśleć" kwestię zamknięcia szkół.

Jednocześnie wicemarszałek Sejmu zarzucił rządowi, że ten "nie ma planu" walki z epidemią. Czarzasty pytał o to, co się stanie jeśli będzie trzeba położyć pod respiratorami 2-3 tysiące chorych. 

- Skąd wziąć respiratory i ludzi, którzy będą je obsługiwali? Na te pytania rząd nie ma odpowiedzi - ubolewał.

Czarzasty mówił też, że płace w ochronie zdrowia są dziś zbyt niskie. - Nie dofinansowano służby zdrowia ani oświaty - ocenił.

Szkoły nie prowadziły stacjonarnej działalności edukacyjnej w Polsce od 13 marca do końca poprzedniego roku szkolnego. 1 września szkoły wznowiły działalność stacjonarną.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA