fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Szpital MSWiA w Poznaniu nie będzie przekształcony

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Lekarze ze szpitala MSWiA w Poznaniu ostrzegają, że część pacjentów umrze, jeśli nie zostaną wykonane zaplanowane zabiegi. Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk poinformował, że nie zapadła decyzja w sprawie przekształcenia placówki w oddział dedykowany do walki z koronawirusem.

W piątek rano RMF FM poinformowało o wstrzymaniu przyjmowania pacjentów w szpitalu MSWiA w Poznaniu. Miało to dotyczyć także pacjentów oddziału onkologii, którzy mieli wyznaczony termin chemioterapii.

Około godziny 14 wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk przekazał, że wydał decyzji w sprawie przekształcania placówki.

– W ostatnich dniach pracowaliśmy nad różnymi scenariuszami, jednak żadna decyzja w sprawie szpitala MSWiA nie zapadła. Zgodnie z naszymi analizami na tym etapie walki z epidemią szpital MSWiA nie będzie placówką dedykowaną do walki z koronawirusem – poinformował wojewoda.

W czwartek władze województwa podjęły decyzję o o utworzeniu w ciągu najbliższego tygodnia ponad 300 łóżek dla pacjentów z koronawirusem w wielkopolskich szpitalach. Oznacza to, że liczba łóżek dla pacjentów z covid-19 zostanie rozbudowana do 1200. Obecnie wolnych jest 276 łóżek

Przenoszenie pacjentów

W piątek rano lekarze poinformowali, że zwrócono się do szpitala z prośbą o udzielenie informacji w sprawie liczby pacjentów przebywających na oddziałach oraz liczby pacjentów, którzy mogą być wypisani. 

Kierujący oddziałami mają również zaproponować, gdzie można przenieść pacjentów. 

W ocenie lekarzy to "wyjątkowa ignorancja i bezczelność, że my mamy szukać miejsc dla naszych pacjentów".

- Nie bardzo mamy gdzie przekazywać chorych. Istnieje jeden oddział urologii onkologicznej, który może operować nowotwory układu moczowego. Pan ordynator przedstawił, że ma kilkunastu pilnych pacjentów do operacji nowotworów pęcherza moczowego, krwawiących chorych, którzy niezoperowani będą musieli niestety umrzeć - przekazano.

Źródło: rp.pl/RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA