fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Epidemia w Niemczech: Trzeci dzień z rekordowym wzrostem

Angela Merkel, kanclerz Niemiec
AFP
Liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Niemczech wzrosła w ciągu ostatniej doby o 7830 - to trzeci dzień z rzędu z rekordowym wzrostem liczby zakażeń u naszych zachodnich sąsiadów.

Łącznie w Niemczech wykryto 348557 zakażeń.

Liczba zgonów chorych na COVID-19 wzrosła o 33 - do poziomu 9734.

Dzień wcześniej w Niemczech wykryto 7334 zakażenia - i była to pierwsza doba, gdy liczba zakażeń przekroczyła 7 tysięcy.

Dwa dni wcześniej Instytut Roberta Kocha również informował o rekordowej liczbie zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - wówczas wyniosła ona 6638.

Kanclerz Angela Merkel ostrzegała niedawno, że jeśli obecny trend jeśli chodzi o wzrost liczby zakażeń utrzyma się, wówczas liczba dobowych zakażeń może osiągnąć poziom 19200 dziennie.

Jednocześnie niemiecka kanclerz podkreśla, że jest zdeterminowana, aby uniknąć ponownego zamrożenia gospodarki podobnego do tego, które miało miejsce wiosną tego roku.

Według stanu na 16 października, jak wynika z danych Europejskiego Centrum ds. Kontroli i Prewencji Chorób, w Niemczech, w ciągu 14 dni na 100 tysięcy mieszkańców wykrywano 65,2 zakażenia. Liczba zgonów chorych na COVID-19 w tym okresie na 100 tysięcy mieszkańców wyniosła 0,3.Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA