fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Wrocław. Nie założył maseczki, założyli mu kajdanki

fot. Straż Graniczna
45-letni mężczyzna wracający z Londynu nie chciał założyć maski na twarz w samolocie, odmówił też wypełnienia karty lokalizacyjnej. Z pokładu maszyny został wyprowadzony przez służby.

Mieszkańca powiatu bolesławieckiego z samolotu wyprowadzili funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach. 45-latek nie stosował się do poleceń wydawanych przez załogę oraz kapitana statku.

- Po wylądowaniu samolotu na wrocławskim lotnisku na jego pokład weszli wyspecjalizowani w podejmowaniu działań na pokładach statków powietrznych funkcjonariusze Straży Granicznej z Zespołu Interwencji Specjalnych. 45-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego został wyprowadzony z pokładu samolotu w kajdankach - poinformowała Joanna Konieczniak z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

- Pasażer przyznał się, że nie wykonywał poleceń kapitana statku powietrznego. Wprawdzie po przemyśleniu zdecydował się na wypełnienie karty lokalizacyjnej, jednak za naruszenie przepisów ustawy prawo lotnicze został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł - dodała rzecznika prasowa.

Źródło: rp.pl/ Radio Wrocław
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA