fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Nowa Zelandia: Kwarantanna w Auckland potrwa dłużej

AFP
Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern ogłosiła, że trzeci poziom zagrożenia epidemicznego zostanie utrzymany w Auckland do 26 sierpnia. W pozostałej części kraju poziom zagrożenia epidemicznego pozostanie na poziomie drugim.

- Utrzymując nasze zapobiegawcze podejście i nowozelandzką filozofię działania zdecydowanego i działania wczesnego, rząd zdecydował dziś, że obecne regulacje będą obowiązywać przez 12 kolejnych dni - ogłosiła Ardern.

26 sierpnia poziom zagrożenia epidemicznego w Auckland ma zostać obniżony do poziomu drugiego. Władze spodziewają się, że do tego czasu "zidentyfikują i odizolują ognisko" zakażeń koronawirusem w Auckland.

Przed dwoma dniami w Auckland wykryto pierwsze cztery zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 o charakterze lokalnym po 102 dniach bez lokalnych zakażeń na terenie kraju.

Ardern podkreśliła, że znoszenie obostrzeń na obecnym etapie mogłoby doprowadzić do "potencjalnej eksplozji liczby zakażeń" co "byłoby najgorszym co może przydarzyć się Auckland i gospodarce Nowej Zelandii".

W Auckland od momentu wprowadzenia tam obostrzeń trzy dni temu wszyscy pracownicy mają pracować zdalnie - z wyjątkiem pracowników przedsiębiorstw, które mają kluczowe znaczenie (ang. essential service). Zamknięte dla uczniów pozostają szkoły.

Mieszkańcy Auckland mają bez potrzeby nie wychodzić z domów.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA