fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Wiceminister edukacji: Nie może być dowolności, że kto się boi, ten nie idzie do pracy

Fotorzepa, Robert Gardziński
- Nauczyciele po sześćdziesiątym roku życia oczywiście zawsze mają wybór, natomiast nie będzie tak, że będzie mógł prowadzić zdalnie naukę, dlatego że skończył sześćdziesiąt lat. Uzyskał wtedy prawa emerytalne i to już jest jego decyzja - mówi wiceminister edukacji Marzena Machałek.

- Planujemy, że 1 września rok szkolny rozpocznie się w szkołach - oświadczył minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

W razie pogorszenia się sytuacji epidemicznej w danej placówce lub części kraju możliwe będzie w tym miejscu ograniczenie funkcjonowania tradycyjnego modelu nauczania lub całkowite przechodzenie do kształcenia na odległość.

O planach MEN mówiła w rozmowie z TVN24 wiceminister edukacji Marzena Machałek. - Będzie to głównie nauka w tradycyjny sposób, ale jednak przy bardzo zdecydowanych wytycznych GIS-u, które mocno analizowaliśmy. Jestem przekonana, że nauka będzie bezpieczna - powiedziała.

- Musimy też przygotować się na różne procedury, stosować je, dbać o bezpieczeństwo i higienę, ale też o zdroworozsądkowe zachowania - dodała wiceminister.

Machałek została również zapytana o nauczycieli, którzy są w grupie wysokiego ryzyka. - Nauczyciele po sześćdziesiątym roku życia oczywiście zawsze mają wybór, natomiast nie będzie tak, że będzie mógł prowadzić zdalnie naukę, dlatego że skończył sześćdziesiąt lat. Uzyskał wtedy prawa emerytalne i to już jest jego decyzja - odpowiedziała.

- Staramy się tak przygotować system, aby było wiadomo, jakie są procedury wobec nauczyciela, który się źle czuje, u którego widzimy objawy. Natomiast nie możemy spowodować dzisiaj, że będzie dowolność, że ktoś się boi, ten nie idzie do pracy. Jeżeli w danym powiecie, miejscu, nie ma zagrożenia i ogniska koronawirusa i wskazań do nauki zdalnej, to dowolności nie możemy zostawić - dodała.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA