fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Burmistrz Houston: Zagrożenie wirusem rośnie, szpitale się zapełniają

AFP
Burmistrz Houston Sylvester Turner na środowej konferencji prasowej stwierdził, że zagrożenie koronawirusem w największym mieście stanu Teksas jest "większe niż było" a w niektórych szpitalach w mieście niemal nie ma już wolnych łóżek.

- Zagrożenie jakie COVID-19 stwarza dla naszej społeczności jest obecnie wyższe niż było. Wirus gwałtownie rozprzestrzenia się między naszymi rodzinami, przyjaciółmi i naszymi wspólnotami - powiedział Turner.

- Musimy zwolnić (jego rozprzestrzenianie), tak aby nie przytłoczył naszego systemu ochrony zdrowia - dodał.

Turner zapowiedział też, że obchody Dnia Niepodległości (4 lipca) w mieście będą wirtualne.

Jednocześnie burmistrz poinformował, że rozmawiał z dyrektorami miejskich szpitali, którzy zapewnili go, że na razie mają jeszcze wolne łóżka - za wyjątkiem dwóch szpitali należących do Harris Health System. - One osiągnęły maksymalną liczbę pacjentów - powiedział burmistrz dodając, że szpitale te muszą odsyłać chorych do innych placówek.

W Houston w środę wykryto 832 nowe zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - łącznie w mieście tym wykryto 21123 zakażeń od początku epidemii. W wyniku COVID-19 w Houston zmarło 228 osób.

USA są najbardziej dotkniętym przez pandemię koronawirusa krajem świata. W całym kraju wykryto jak dotąd 2684416 zakażeń koronawirusem, a w wyniku COVID-19 zmarło 128044 osób.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA