fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Wirus wraca do Hongkongu: 30 zakażeń w poniedziałek

AFP
72-letni mieszkaniec Hongkongu, który zmarł we wtorek, jest szóstą ofiarą COVID-19 w tym mieście - podała lokalna telewizja Cable TV.

W poniedziałek w Hongkongu wykryto aż 30 nowych zakażeń (wszystkie u osób przybywających do miasta spoza jego granic). Ostatni raz tyle zakażeń w ciągu doby wykryto w Hongkongu na początku kwietnia.

Łącznie w Hongkongu wykryto jak dotąd 1162 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Zmarły we wtorek 72-latek mieszkał na tym samym osiedlu co 78-latka, która zmarła na COVID-19 w sobotę - podkreśla "South China Morning Post".

Pierwsze zakażenie na tym osiedlu wykryto 31 maja, u 34-latki.

Ognisko koronawirusa rozszerzyło się potem na męża kobiety, dwóch jej kolegów z pracy, ratownika medycznego, który zabrał ją do szpitala oraz sąsiadów z bloku. Obecnie z ogniskiem wiąże się dziewięć zakażeń koronawirusem.

Zmarły we wtorek 72-latek został przyjęty do szpitala 4 czerwca, bez symptomów COVID-19.

Jego stan wkrótce się jednak pogorszył. 10 czerwca mężczyzna trafił na oddział intensywnej opieki medycznej.

Hongkońskie Centrum ds. Ochrony Zdrowia podkreśla, że w mieście od 10 dni nie wykryto lokalnych zakażeń koronawirusem. W poniedziałek wykryto jednak aż 30 zakażeń u przybywających do Hongkongu spoza jego granic (głównie z Pakistanu). U 16 innych osób przybywających do Hongkongu podejrzewa się zakażenie, ale nie potwierdzono go jeszcze testami.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA