fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Chcesz kupić piwo w pubie? Musisz podać swoje dane

AFP
Wczoraj premier Wielkiej Brytanii zapowiedział, że 4 lipca w Anglii otwarte zostaną puby i restauracje. Opublikowane dziś wytyczne brytyjskiego rządu wskazują, że do zamówienia piwa w barze konieczne będzie podanie nazwiska i danych kontaktowych, które będą przechowywane przez właścicieli lokali przez 21 dni.

Od 4 lipca wymagany na Wyspach dystans od innych osób w przestrzeni publicznej będzie wynosić "jeden metr plus" tam gdzie zachowanie dwumetrowego dystansu będzie niemożliwe. Od 4 lipca w Anglii otwarte zostaną także puby i restauracje, które będą mogły przyjmować klientów zarówno na zewnątrz jak i pod dachem, jeśli dostosują się do wytycznych rządowych dotyczących nowego reżimu sanitarnego. Tego dnia otwarte zostaną również hotele, kampingi, motele, salony fryzjerskie, place zabaw, muzea, galerie, parki rozrywki, biblioteki. Zamknięte będą jednak nadal kluby nocne, kręgielnie, parki wodne, siłownie (pod dachem), baseny.

Wytyczne dotyczą całego sektora gastronomicznego, hotelarsko-turystycznego oraz niektórych usług. Niebawem mają zostać przedstawione bardziej konkretne zalecenia, które będą odnosić się do poszczególnych typów miejsc. Ma zostać w nich wyjaśnione między innymi, w jaki sposób zbierane będą dane kontaktowe od klientów pubów. W takich miejscach jest to bardziej utrudnione niż na przykład w przypadku gości hotelowych.

Zbieranie i przechowywania danych kontaktowych klientów przez 21 dni ma na celu identyfikowanie oraz opanowywanie lokalnych ognisk epidemii. Dotyczyć będzie to nie tylko barów i pubów, ale także restauracji, hoteli, fryzjerów i wszystkich innych miejsc, w których oferowane są noclegi. Brytyjski rząd podkreślił także, że należy wprowadzić system rezerwacji w miejscach, gdzie jest to możliwe.  Jednocześnie powinna zostać między innymi ograniczona liczba klientów czy możliwość zamawiania jedzenia lub napojów przez aplikację, nie przy barze.

Choć puby i bary wznowią swoją działalność 4 lipca, wciąż nie będą mogły się w nich odbywać występy na żywo.

Brytyjskie stowarzyszenie browarów i pubów BBPA poinformowało dziś, że początkowo działalność wznowi około 75 proc. pubów w Anglii, łącznie 28 tys. lokali. Biorąc pod uwagę, że zachowany musiałby być dwumetrowy dystans, byłaby to jedna trzecia, czyli 12,5 tys. lokali.

W ciągu ostatniej doby na COVID-19 w Wielkiej Brytanii zmarło 171 osób. Wykryto również 874 nowe zakażenia koronawirusem. Od początku epidemii z powodu choroby w kraju zmarło już 42 927 osób. 

Źródło: The Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA