fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Johnson: 4 lipca w Anglii otworzą się puby

AFP
Premier Wielkiej Brytanii na forum Izby Gmin zapowiedział, ze 4 lipca w Anglii zostanie złagodzona reguła nakazująca zachowanie dwóch metrów odległości od innych osób w przestrzeni publicznej. Ponadto 4 lipca w Anglii otwarte zostaną puby i restauracje.

Od 4 lipca wymagany na Wyspach dystans od innych osób w przestrzeni publicznej będzie wynosić "jeden metr plus" tam gdzie zachowanie dwumetrowego dystansu będzie niemożliwe.

- Możemy posunąć się dalej i bezpiecznie złagodzić kwarantannę w Anglii - podkreślił Johnson.

- Na każdym etapie ostrożność będzie naszym hasłem. Każdy krok (na drodze do łagodzenia obostrzeń - red.) będzie warunkowy i odwracalny - zaznaczył brytyjski premier.

Od 4 lipca w Anglii otwarte zostaną też puby i restauracje, które będą mogły przyjmować klientów zarówno na zewnątrz jak i pod dachem, jeśli dostosują się do wytycznych rządowych dotyczących nowego reżimu sanitarnego.

4 lipca w Anglii otwarte zostaną też hotele, kampingi, motele, salony fryzjerskie, place zabaw, muzea, galerie, parki rozrywki, biblioteki.

Zamknięte będą nadal kluby nocne, kręgielnie, parki wodne, siłownie (pod dachem), baseny.

Ponadto od 4 lipca Brytyjczycy będą mogli się spotykać z mieszkańcami jednego, innego gospodarstwa domowego pod jednym dachem.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA